Get Adobe Flash player

Zajęcia sportowe

Tenis stołowy, zabawy i gry ruchowe nawiązujące do Olimpiad Specjalnych, ukierunkowane są na rozwój i doskonalenie predysponowanych przez osoby uczestniczące cech motorycznych ( siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność , skoczność, gibkość). Poza efektami kondycyjnymi zaspokajają potrzeby psychiczne ćwiczących jak np. relaks, poczucie sprawstwa, sukcesu itp.

Dzień sportu

W marcu 2010 r z okazji Dnia Sportu młodzież z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego wzięła udział w turnieju sportowo – rekreacyjnym.

Rehabilitanci przygotowali gry i zabawy sportowe o różnym stopniu trudności dostosowując je do możliwości podopiecznych. Bloków sportowych było 5 i każdy dotyczył innego obszaru działań, począwszy od motoryki dużej, a skończywszy na małej. Wszyscy świetnie się bawili.

Walentynkowy Turniej Sportowy

III Walentytkowy Turniej Sportowy odbył się 26.02.2013r. Uczestnikami rozgrywek sportowych była młodzież z DOA, WTZ oraz SOSW w Puławach.

II Walentynkowy Turniej Sportowy w tenisie stołowym - odbył się 15.02.2012r. Uczestnikami rozgrywek sportowych była młodzież z DOA, WTZ oraz SOSW w Puławach.

 

Dnia 14.03.2011r. w sali gimnastycznej ZDDPS w Puławach odbył się I Walentynkowy Turniej Sportowy. Działania sportowe dotyczyły dyscyplin nawiązujących do Olimpiad Specjalnych. W konkurencjach udział wzięli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego w Puławach. Wszyscy czynnie i  chętnie uczestniczyli w turnieju sportowym, bez rywalizacji, zachowując dobrą, sportową postawę.

 

Więcej…

Tenis stołowy

 

 

Więcej…

Nordic Walking

 

Więcej…